SZEROKOŚĆ – zmierz długość całego karnisza lub fragment, na którym ma wisieć umarszczona firanka. Otrzymany wymiar pomnóż – x2 i dodaj 10 cm na obszycie boków. Otrzymaną wartość wpisz do formularza zamówienia w polu SZEROKOŚĆ.

Przykład:
Karnisz ma 240 cm, a więc:
240 x 2 = 480 cm
480 cm + 10 cm = 490 cm

MARSZCZENIE – zalecane marszczenie firany to 1:2. Oznacza to, że na 1 metr karnisz potrzeba 2 m firanki. Prawie wszystkie taśmy pozwalają umarszczyć właśnie w ten sposób, przy czym dają one także tolerancję około 15 procent. Wyjątek stanowi tutaj taśma ‘na dwie zakładki’, która aby zachować dobry wygląd powinna być umarszczona ściśle według proporcji 1:2.

WYSOKOŚĆ – zmierz odległość od żabki/agrafki do podłogi. Odejmij 1-2 cm. Otrzymaną wartość wpisz w polu WYSOKOŚĆ w formularzu zamówień. Podany wymiar to odległość pomiędzy górną krawędzią taśmy marszczącej i dołem firanki.

Dodatkowo pamiętaj:

  • Pomiaru dokonaj na obu końcach karnisza i porównaj wyniki
  • Dla wygody możesz spróbować złapać miarę żabką po czym opuścić ją w dół i sprawdź pomiar

WYPUSTKA – w przypadku karnisza ściennego warto pomyśleć i zrobieniu wypustki (kryzy) – około 3 cm – na górze firany, która zasłoni żabki i poprawi wygląd dekoracji. Jeżeli interesuje Cię ta opcja, zaznacz pole WYPUSTKA na formularzu zamówienia.
W przypadku karnisza sufitowego nie stosujemy tego rozwiązania, gdyż nadmiar materiału może utrudniać przesuwanie firany.

CENY SZYCIA
Obszycie boków – 13,60 zł za 1 metr
Wszycie taśmy – 13,60 zł za 1 metr – cena uwzględnia wartość taśmy

INNE RODZAJE SZYCIA – przelotki, tunel na górze, tunel na dole – wycena usługi do uzgodnienia indywidualnie.

WAŻNE
1. Produkty szyte lub cięte z belki nie podlegają zwrotowi, a zamówienie jest realizowane dopiero po zaksięgowaniu wpłaty na koncie sprzedającego.
2. Na towary szyte dopuszczalna tolerancja wysokości wynosi +- 1%
3. Na towary bez szycia, odcinane z belki, dopuszczalna tolerancja wynosi +- 5% i wynika z przyczyn technologicznych zastrzeżonych przez producenta tkanin