Blog

Witamy na naszym blogu, odc.1 – “Teoria wystroju okien”

Witamy na naszym blogu, odc.1 – “Teoria wystroju okien”

Zapraszamy do lektury naszego bloga. Będziemy się tutaj rozpisywać na tematy związane z tym, na czym się znamy. A, że akurat od dłuuugiego czasu związani jesteśmy z szeroko pojętą branżą wystroju okien – to siłą rzeczy o tym właśnie będziemy pisać.

Okno-nieodłączny element aranżacji wnętrza.

Chcielibyśmy okno i to co się dzieje wokół niego potraktować jako nieodłączny element aranżacji wnętrza. Nie ma kompletnego wystroju jakiegokolwiek pomieszczenia jeżeli w odpowiedni sposób nie zostanie urządzona przestrzeń wokół okna. A sposobów i pomysłów na dogodne rozwiązanie znajdziemy niezliczoną ilość. Dostosowując aranżację do charakteru wnętrza mamy do wyboru ogrom rodzajów i gatunków tkanin, z całą ich olbrzymią różnorodności. Zatem…, mamy firany i mamy zasłony, firany gładkie, lekkie i przejrzyste, ledwo akcentujące swoją obecność, poprzez coraz to grubsze do prawie nieprzejrzystych dla oka, jednak wciąż wpuszczających do pomieszczenia dość światła. Mamy firany fantazyjnehaftowane i z aplikacją gipiurową, wypalanki i żakardy. I cały czas producenci zaskakują nas coraz to jakimiś nowinkami technologicznymi wprowadzanymi na etapie produkcji i wykończenia, dającymi wciąż nowe i nowe efekty wizualne.

Firany w oknie może być dużo, może być w sam raz, może być i mało. Gdzieniegdzie wystarczy delikatna zazdrostka lub sam boczek z jednej strony i tak będzie w porządku. Zazwyczaj jednak stosujemy firany tak, aby zasłoniły całą powierzchnię okien. Bo jest to po prostu i ładne i wygodne i satysfakcjonujące. A czasami, aby wnętrze prezentowało się należycie, dekoracji musi być dużo – dużo firan i zasłon. No właśnie – zasłon! Tutaj można by napisać nie mniej niż o firanach… Lecz może żeby zbytnio się nie rozwodzić, powiedzmy tylko, że właściwie każdy rok zaskakuje nas nowościami, nie sposób oferować klientom jeden wzór przez dłuższy czas. Kolorystyka zmienia się właściwie co sezon, wzory podlegają selekcji jak każdy wyrób, na który moda przychodzi i niebawem przemija. Oczywiście są też tkaniny klasyczne, które dłuższy czas cieszą się uznaniem użytkowników i przez wiele sezonów pozostają w obiegu.

Przysłony przeciwsłoneczne.

Tyle o tkaninach, jednak wystrój okien to także przysłony przeciwsłoneczne. Rolety i żaluzje pierwotnie stosowane były głównie ze względów użytkowych i miały za zadanie zatrzymać nadmierną, męczącą ilość światła z dala od wnętrza. Jednak z czasem stały się coraz doskonalsze, coraz bardziej dopracowane wzorniczo i znalazły się w miejscu, w którym same stanowią dekorację okna. Z roku na rok obserwujemy wzrost znaczenia tego segmentu produktów w naszej branży i dlatego też będziemy poświęcać im sporo uwagi w kolejnych artykułach.
Dość jednak zanudzania Państwa “teorią wystroju okna”.

Mamy nadzieję, że uda nam się zachęcić Was do lektury tego bloga i będzie on dla Was ciekawy i pomocny –
Bartek Zalega/font>

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *